پنجشنبه, 6 اردیبهشت 1397
شعار سال: حمایت از کالای ایرانی
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

در نشست مشترک امور آب تهران بزرگ با اداره ثبت شهرستان پردیس مقرر شد؛

 

تثبیت مالکیت بستر و حریم رودخانه جاجرود

مدیر امور آب تهران بزرگ گفت: در نشست مشترک امور آب تهران بزرگ با اداره ثبت شهرستان پردیس مقرر شد تثبیت مالکیت بستر و حریم رودخانه جاجرود در اسرع وقت انجام شود.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با بیان مطلب فوق افزود: بر اساس موافقت نامه فی مابین وزارت نیرو و اداره کل ثبت اسناد و املاک کشور و جلسات استانی برگزار شده با دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال ، اولین جلسه رسمی با اداره ثبت شهرستان در شهرستان پردیس با حضور مدیر امور آب و رئیس اداره ثبت شهرستان و کارشناسان فنی و حقوقی دو اداره برگزار شد .

وی افزود: بر این اساس با ارائه در خواست کلی و موردی از سوی امور آب به اداره مذکور جهت صدور سند مالکیت اراضی بستر رودخانه های جاجرود، کمرد، سیاه سنگ و سیاهرود و با تبادل نظر فی مابین کارشناسان دو اداره مقرر شد موانع موجود بلحاظ مسائل فنی و حقوقی در اسرع وقت با تعامل و همکاری دو اداره و خارج از نوبت مورد برسی و برطرف گردد.

وی با تاکید بر اینکه قبل از صدور هر گونه سند مالکیت برای اراضی مجاور مجاری آبهای سطحی، اداره ثبت با اهتمام و دقت نظر بیشتری استعلام لازم را برابر مقررات و ضوابط جاری از امور آب بعمل آورد تصریح کرد: با این اقدام  احتمال هرگونه سوء استفاده های بعدی در جهت تصرف بستر رودخانه ها توسط اشخاص حقیقی و حقوقی به حداقل ممکن می رسد.

نیکنام در پایان خاطرنشان کرد: از این پس جلسات به صورت مستمر و پیوسته و در قالب کارگروه تخصصی بین کارشناسان  دو اداره تا حصول نتیجه برای رفع موانع احتمالی برای سند مالکیت برای تمامی اراضی بستر رودخانه جاجرود و سرشاخه های آن برگزار می شود.

منبع خبر:

دیدگاه کاربران