چهارشنبه, 5 اردیبهشت 1397
شعار سال: حمایت از کالای ایرانی
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

برای نخستین بار در کشور صورت گرفت؛

 

آغاز بهره برداری آزمایشی از سامانه سامیر در آب منطقه ای تهران

دبیر کمیته دولت الکترونیک شرکت آب منطقه ای تهران از آغاز بهره برداری آزمایشی از سامانه اطلاعات مکانی یکپارچه رودخانه ها ( سامیر) در شرکت آب منطقه ای تهران خبر داد.  

به گزارش روابط عمومی، "عزیزاله مولایی" در هفتمین جلسه کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری گفت: سامانه اطلاعات مکانی یکپارچه رودخانه ها (سامیر) از سال 94 در شرکت مدیریت منابع آب ایران مطرح شد که با توجه به تجربیات و سبقه شرکت آب منطقه ای تهران، اجرای پایلوت آن برعهده این شرکت قرار گرفت که با تایید شرکت  مدیریت منابع آب ایران به تدریج در سراسر کشور پیاده سازی می شود.

وی اجرای این طرح را از اولویت های شرکت آب منطقه ای تهران برشمرد و اظهار داشت: این سامانه در دو فاز طراحی و نصب برنامه و همچنین ورود اطلاعات توصیفی و مکانی رودخانه ها اجرا شده است.

دبیر کمیته دولت الکترونیک شرکت آب منطقه ای تهران با بیان اینکه سامانه اطلاعات مکانی یکپارچه رودخانه ها 37 لایه اطلاعاتی دارد گفت: در این سامانه اطلاعات مربوط به بستر، حریم ، مسائل کمی، سیل و دیگر اطلاعات مربوط به رودخانه ها وارد می شود.

وی با اشاره به بهره برداری آزمایشی  از سامانه اطلاعات مکانی یکپارچه رودخانه ها (سامیر) در شرکت آب منطقه ای تهران افزود: این سامانه از نظر نرم افزاری بیش از 90 درصد پیشرفت داشته است و بیش از 40 درصد اطلاعات مربوط به رودخانه های تهران در آن بارگذاری شده است.

مولایی در پایان با تاکید بر اهمیت سامانه اطلاعات مکانی یکپارچه رودخانه ها (سامیر) خاطرنشان کرد: با توجه به گستردگی رودخانه ها در سطح استان چنین سامانه ای طراحی و اجرا شد که امیدواریم پس از تکمیل و تایید شرکت مدیریت منابع آب به عنوان الگویی برای سایر شرکت ها مورد استفاده قرار گیرد.

منبع خبر:

دیدگاه کاربران