پنجشنبه, 6 اردیبهشت 1397
شعار سال: حمایت از کالای ایرانی
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

مدیر امور منابع آب اسلامشهر خبر داد:

 

جمع آوری ایستگاه های پمپاژ ثابت و سیار غیرمجاز در محدوده عملکرد اسلامشهر

مدیر امور منابع آب اسلامشهر از جمع آوری تعدادی ایستگاه پمپاژ ثابت و سیار در محدوده عملکرد اسلامشهر خبر داد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "منصور مردانی" با بیان مطلب فوق اظهار داشت: شرکت آب منطقه ای تهران و به تبع آن امور منابع آب اسلامشهر به عنوان یک دستگاه حاکمیتی وظیفه حفظ و صیانت از منابع آب سطحی و زیرزمینی را برعهده دارد.

وی با تاکید بر اینکه رودخانه ها به عنوان شریان های حیاتی وظیفه تغذیه  آب های زیرزمینی و همچنین تامین حق آبه بهره برداران مجاز را برعهده دارند گفت: متاسفانه برخی اوقات، تعدادی افراد نا آگاه و سودجو بدون رعایت قوانین و مقررات نظام حاکم با احداث ایستگاه پمپاژ ثابت و سیار و ایجاد آب بند علاوه بر تجاوز به حریم و بستر رودخانه ها اقدام به برداشت آب به صورت غیر مجاز می کنند.

وی افزود: این اقدام علاوه بر تضییع حقوق بهره برداران مجاز موجب اخلال در گذر طبیعی آب شده که در همین راستا برای مقابله با 10 مورد برداشت غیرمجاز دستور قضایی لازم از سوی منابع آب اسلامشهر اخذ شد.

مدیر امور منابع آب اسلامشهر با بیان اینکه اکیپ های گشت و بازرسی در محدوده عملکرد این امور فعال است گفت: تمام تخلفاتی که در بخش آب های سطحی و زیرزمینی صورت می گیرد رصد شده و اخطاریه های لازم در اسرع وقت به متخلفان داده می شود.

وی هدف از انجام این اقدامات را صیانت از منابع آب عنوان کرد و در پایان گفت: لازمه مدیریت منابع آب نظارت کامل بر منابع آب سطحی و زیرزمینی است چراکه برداشت غیرمجاز عملا سفره آب های زیرزمینی و منابع اب سطحی را تحت تاثیر قرار داده و مشکلاتی  فراوانی ایجاد می کند که امور منابع آب اسلامشهر با همکاری دستگاه قضایی به منظور پیشگیری از هرگونه مشکل با قاطعیت با متخلفان برخورد می کند.

منبع خبر:

دیدگاه کاربران