پنجشنبه, 6 اردیبهشت 1397
شعار سال: حمایت از کالای ایرانی
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

با همکاری اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهریار صورت می گیرد؛

 

آموزش کشاورزان منطقه برای افزایش بهره وری در بخش آب

بر اساس تفاهم‌نامه همکاری منعقده ابین اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران و شرکت آب منطقه ای تهران، همکاری‌های فرهنگی و آموزشی بین دو دستگاه در سطح شهرستان شهریار انجام می شود.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "جواد اسدی" مدیر روابط عمومی این شرکت با تشریح هدف از تشکیل این نشست مشترک گفت: هدف ما ارتقا سطح آگاهی روحانیون، مبلغان و مبلغات است تا از طریق انتقال مفاهیم اصلی مربوط به مدیریت مصرف و حفاظت از منابع آب، این آموزش ها به سطح جامعه منتقل شود.

وی با اشاره به اینکه 92 درصد مصرف آب کشور در بخش کشاورزی است اظهار داشت:  به دلیل وجود باغ و زمین های کشاورزی سهم عمده مصرف آب در شهریار نیز مربوط به این بخش است که لازم است با انجام اقدامات فرهنگسازی گامی در جهت صیانت از منابع آبی برداشته شود.

اسدی با تاکید بر اینکه با کشت محصولات کم آب بر و پر بازده می توان معیشت کشاورزان را ارتقا داد افزود: علاوه بر اینکه باید مصرف بی رویه آب مدیریت شود ، نباید به معیشت کشاورزان خللی وارد گردد بلکه با  کشت محصولات کم آب بر و فناوری های نوین ضمن مدیریت مصرف آب ، بهره وری را نیز افزایش داد.

در ادامه نیز وحید مرادی نسب مدیر امور آب شهریار در این نشست ضمن تشریح وضعیت منابع آبی شهریار گفت: محدودیت منابع آبی در کشور، استان و به دنبال آن در شهرستان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه کشور در منطقه خشک و نیمه خشک قرار دارد تصریح کرد: پدیده خشکسالی طی چندسال گذشته پررنگ تر شده است به طوری که  متوسط میزان بارندگی در کشور از 250 میلی متر به 220 میلی متر در سال رسیده است.

مرادی نسب با تاکید بر اینکه جایگزینی برای آب وجود ندارد یادآور شد: با توجه به شرایط موجود حساسیت ویژه ای باید بر روی این ماده حیات داشته باشیم و از مصرف بی رویه آن خودداری کنیم.

وی با اشاره به نقش پررنگ اداره تبلیغات اسلامی در فرهنگسازی مصرف آب در بخش کشاورزی گفت: مردم ما به دلیل وجود ریشه های دینی و اعتقادی حرف شنوی خوبی از روحانیون و مبلغان دارند تا از این طریق سطح آگاهی مردم ارتقا یابد.

همچنین حجت‌ الاسلام صدقعلی جلیل‌زاده رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهریار در این جلسه با اشاره به ظرفیت های تبلیغی و فرهنگ سازی این نهاد گفت: یکی از پایگاه‌ های مهمی که می‌تواند نقش بسزایی در شناخت مردم و فرهنگ‌سازی صحیح در مصرف بهینه آب داشته باشد، مساجد و محافل دینی و مذهبی با حضور روحانیون هستند.

وی در پایان گفت:  نگاه ما همواره نگاه رهبری است تا با کمک به دولت قدمی در رفع مشکلات برداریم بنابراین  ما به  سهم خود همه تلاش خود را جهت ارتقا سطح اگاهی عمومی نسبت به مدیریت صحیح مصرف آب انجام می دهیم.

منبع خبر:

دیدگاه کاربران