پنجشنبه, 6 اردیبهشت 1397
شعار سال: حمایت از کالای ایرانی
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

با انسداد ده حلقه چاه غیر مجاز صورت گرفت؛

 

صرفه جویی بیش از 742 هزار مترمکعب آب از منابع آب زیرزمینی در ورامین

مدیر امور منابع آب ورامین گفت: با انسداد ده حلقه چاه غیرمجاز از برداشت سالانه بیش از 742 هزار متر مکعب آب از آبخوان های ورامین جلوگیری می شود و بدین ترتیب از مصرف این میزان آب صرفه جویی به عمل می آید.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسن زحمتکش" با بیان مطلب فوق افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی ده حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 392 متر و آبدهی 48 لیتر بر ثانیه در اراضی محدوده عملکرد امور آب ورامین پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین افزود: با انجام این عملیات از خروج  742 هزار و 32 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب ورامین تصریح کرد: همچنین طی هفته گذشته یک مورد از منصوبات غیر مجاز در منطقه جمع آوری و از اضافه برداشت آبخوان های منطقه به میزان 128.7 مترمکعب صرفه جویی می شود.

وی خاطر نشان کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

زحمتکش در پایان خاطر نشان کرد: گروه گشت و بازرسی امور منابع آب ورامین بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی می کند.

منبع خبر:

دیدگاه کاربران