چهارشنبه, 5 اردیبهشت 1397
شعار سال: حمایت از کالای ایرانی
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

مدیر امور آب ورامین در بازدید از اجرای طرح آبیاری قطره ای در شهرستان پیشوا تاکید کرد:

 

استفاده از فناوری های نوین با هدف کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی

مدیر امور آب ورامین گفت: فناوری های نوین باید ضمن کاهش سطح زیر کشت، افزایش تولید محصول در واحد سطح و کاهش مصرف آب را به دنبال داشته باشد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسن زحمتکش" با همراهی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا در بازدید از مراحل اجرای طرح آبیاری قطره ای در شهرستان پیشوا ضمن ابراز امیدواری بر گسترش استفاده از طرح های نوین آبیاری در جهت بهره وری استفاده از منابع آب  گفت: استفاده از روش آبیاری قطره ای در اقلیم های خشک و نیمه خشک بسیار موثر و مفید بوده و از هدر رفت آب و تبخیر آن جلوگیری می نماید.

وی افزود: در راستای توسعه بهره وری از منابع آب زیرزمینی و با عنایت به هم اندیشی با مسئولان و مدیران بخش کشاورزی شهرستانهای حوزه عملکرد ، هماهنگی لازم جهت بازدید کارشناسان و مدیران امور منابع آب و جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا از اجرای طرح مذکور انجام و در این بازدید ضمن ملاحظه کلیه مراحل اجرای طرح ، توضیحات لازم توسط مدیر جهاد کشاورزی شهرستان از شیوه انجام کار ارائه گردید.

وی با بیان اینکه طرح مزبور با تسهیلات بلاعوض دولتی اجرا شده، اظهار داشت: این طرح در راستای تشویق کشاورزان به استفاده بهینه از منابع آب موجود با عنایت به بحران کم آبی اجرا شده است .

زحمت کش با تاکید بر شرایط بحرانی دشت ورامین گفت:  استفاده از تکنولوژی های نوین ضمن افزایش بهره وری آب باید تولید محصول در واحد سطح را نیز افزایش داده و از افزایش سطح زیرکشت خودداری نماید به نحوی که اجرای روش های نوین آبیاری قطره ای موجب استفاده بهینه در مصرف آب میگردد.

وی یادآور شد: تاکنون عموماً اجرای طرح های نوین صرفاً باعث افزایش سطح زیرکشت شده و موجب کاهش بهره برداری از منابع آب زیرزمینی نگردیده است .

مدیر امور آب ورامین در پایان گفت:طرح مذکور از محل تسهیلات بلاعوض دولتی و توسط جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا در 85 هکتار از اراضی تحت شرب یک حلقه چاه کشاورزی در حال اجرا می باشد .

 

                                                        

 

منبع خبر:

دیدگاه کاربران